Ekspresy Jura, Szwajcarska Jakość. O Marce Jura

Oczywiście najlepsza kawa jest wytwarzana przez doświadczonego, wyszkolonego baristę kontrolującego każdy aspekt jej przyrządzania, który równocześnie dodaje do każdego kubka pełnego kawy własną charakterystykę i styl, ale to nie jest to, z czym konkuruje automat. Automatyczne ekspresy do kawy nie mają na celu zastąpienia baristów, ale po prostu działają jak substytut, gdy nie ma nikogo pod ręką.

Ulepszenia w automatycznych ekspresach do kawy w ciągu ostatnich kilku lat były dość niezwykłe, a firmy takie jak Jura stają na ich na czele, automatyczne ekspresy Jura nie są już wyłącznie biurowymi maszynami, ale coraz częściej i chętniej gościmy je w domu, a nawet sporo dobrych opinii zbierają prosto profesjonalistów z branży hotelarskiej.

Dlaczego warto kupić automat marki Jura?

Cieszenie się specjalnym napojem nie oznacza, że musisz być wyszkolonym baristą. Bez ekspresu do kawy jesteś tak naprawdę ograniczony do klasycznej, parzonej małej czarnej. Automatyczny ekspres do kawy marek takich jak Jura, to szwajcarska jakość która zapewnia wszystkie upragnione smaki, jaki zwykle dają nam napoje dostępne w kawiarniach – z tym że w tym przypadku mamy to we własnym domu i to po naciśnięciu jednego przycisku.

Możliwość przyrządzenia świeżej kawy

Dawno minęły czasy przygotowywania dzbanka kawy i pozostawiania go na kilka godzin w gorącej płycie. To nadmierne warzenie nie tylko zniszczy jej smak, ale też pozostawi Cię z niczym więcej niż kwaśną dawką kofeiny. Tutaj masz do czynienia z czymś innym – palone ziarna kawy zachowają świeżość znacznie lepiej niż po zmieleniu. Proces mielenia uwolni oleje i smaki nadające kawie smak. Automatyczny ekspres do kawy powinien mieć wbudowaną maszynę do mielenia, która mielona jest na zamówienie przy każdym użyciu. Dokładanie takie są ekspresy Jura, a to daje Ci świeżo smakującą kawę za każdym razem, gdy masz na nią ochotę.

Szeroki wybór kawy

Automatyczne urządzenie marki Jura wcale nie ogranicza – wręcz przeciwnie tutaj możesz nadal używać dowolnej kawy ziarnistej, jaką tylko chcesz. Nadal możesz zafundować sobie ekskluzywną małą czarną niczym z palarni rzemieślniczej lub przetestować nowe ziarna niedawno znalezionej kawy na rynku, tak naprawdę możliwości są nieskończone!

Inne walory ekspresów do kawy Jura:

Szybkość – automatyczne ekspresy do kawy stają się coraz szybsze, a niektóre przygotowują cappuccino w niecałą minutę (!)
Konsystencja – automatyczne urządzenie jest zaprogramowane tak, aby kawa mogła być określona przez wstępnie ustawiane specyfikacje i oznacza to, że nie ma miejsca na błędy, które popełnią niewyszkoleni amatorzy parzenia kawy
Bezpieczeństwo – bezpieczeństwo może być prawdziwym problemem przy korzystaniu z maszyny ręcznej. Proces ręcznego parzenia kawy wiąże się z dużą ilością gorącej wody. Nie sugeruję, że Twoi pracownicy nie mogą korzystać z czajnika, ale zdarzają się wypadki i im więcej kaw robionych w klasyczny sposób, a nie dzięki automatycznym maszynom Jura – tym więcej masz szans na jakiekolwiek oparzenia czy inne wypadki.

Jak wybrać ekspres Jura dla siebie?

Czego szukać? Na pewno patrz na przejrzyste i proste sterowanie – wyświetlacze cyfrowe są na ogół łatwiejsze do zrozumienia niż lampki kontrolne, zwłaszcza podczas programowania maszyny. Całe szczęście większość ekspresów Jura to właśnie zapewnia.

Możliwość ustawienia tego jak kawa jest mocna pozwala dostosować intensywność napoju do Twojego gustu – zatem warto patrzeć na tę opcję przy wyborze. Nie zapomnij też wziąć pod uwagę przestrzeni, jaką dysponujesz. Wielki ekspres do kawy Jura jest w porządku, jeśli masz dużo miejsca na blacie czy stole w kuchni, ale możesz chcieć takiego, który zajmuje mniej miejsca.

Niektóre maszyny Jura są wyposażone w wzmacniacz piany do spieniania mleka. Ma to ułatwiać spienianie, ale często wytwarza duże bąbelki zamiast delikatnej piany, która nadaje się do latte i cappuccino. Jeśli wzmacniacz jest wyjmowany, łatwiej będzie wytworzyć delikatną, aksamitną piankę – sam zdecyduj, która opcja wydaje Ci się lepsza w Twoim wypadku. Innym dodatkiem, jest taca do podgrzewania filiżanek która może pomóc utrzymać filiżanki w ciepłej, stałej temperaturze, która zapobiega zbyt szybkiemu schładzaniu kawy.

Zależy Ci na dwóch kawach naraz? Wiele modeli dostępnych na rynku może zrobić dwa espresso na raz, ale często po prostu zgniatają jedną dawkę ziaren, zazwyczaj używają do tego takiej samej ilości, jaką przygotowaliby dla jednego kubka, co prowadzi do słabszej kawy. Jeśli często robisz dwie filiżanki, poszukaj wśród oferty Jura modeli, które robią je w krótkich odstępach czasu, a nie w tym samym czasie – modele te mielą świeżą dawkę dla każdej filiżanki, co jest najlepszym sposobem na dobrą, mocną filiżankę kawy.

Sprawdź dobre i złe strony każdego modelu w ofercie domowych ekspresów do kawy Jura. Warto też poczytać recenzje aby zobaczyć, jak radzą sobie te czy inne modele zdaniem innych użytkowników, którzy mają już je w swoich domach. Tak czy inaczej wybierając ekspresy do kawy Jura na pewno nie będziesz rozczarowany.

 

Sprawdź naszą ofertę Ekspresów Jura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *